Zajedno s Vama, svjesni smo, kako je teško pronaći posao u struci i općenito.
Nadamo se da ćete nas prepoznati kao instituciju koja bi Vam uistinu mogla pomoći i promijeniti sadašnjost i osigurati bolju budućnost.
Veselimo se učenju zajedno sa stručnim profesorima, koji su sastavni dio našeg tima.
Uvjerite se da je Učilište Elementa trenutno najbolje rješenje za Vas.
Učilište izdaje uvjerenje o završenom programu koje se upisuje u elektronsku radnu knjižicu.

Pratite nas na:

PODUZETNIŠTVO ZA POČETNIKE

NAMJENA

Za poduzetnike početnike i studente koji se žele okušati u poduzetništvu, za one koji su tek pokrenuli biznis i  žele unaprijediti svoje poduzetničko znanje i vještine, organiziramo edukaciju pod nazivom Poduzetništvo za početnike.

• svima koji se žele uključiti u poslovni svijet, a nemaju znanja niti iskustva ili im trebaju informacije u području poduzetništva ili računovodstva,
  • svima koji žele naučiti osnovna računovodstvena načela i shvatiti logiku računovodstvenog praćenja poslovnih događaja,
  • svima koji se žele razvijati u području poduzetništva i računovodstva.
Osnovni cilj seminara ``Poduzetništvo za početnike`` je polaznicima objasniti osnovne poduzetničke te računovodstvene pojmove kao što su temeljni kapital, vrste trgovačkih društava, troškovi osnivanja, poslovni događaji, imovina, financijski izvještaji.
Cilj je i pojasniti proces osnivanja poduzeća i značaj poduzetništva za globalno eikonomsko tržište.

Cilj edukacije:

Osnovni cilj seminara „Poduzetništvo za početnike“ je polaznicima objasniti osnovne poduzetničke te računovodstvene pojmove kao što su temeljni kapital, vrste trgovačkih društava, troškovi osnivanja, poslovni događaji, imovina, financijski izvještaji.

Seminar „Poduzetništvo za početnike“ olakšava vođenje tvrtke, smanjuje mogućnost grešaka prilikom osnivanja i daljnjeg rada vašeg poduzeća.

Voditelj seminara je prof. Ana Bratinčević, struč.spec.oec., a gost predavač doc. dr. sc. Mira Krneta, predstavnik Hbor-a.

Informacije:

Učilište Elementa – Ustanova za obrazovanje odraslih

Kaštel Gomilica, Fra Ante Pavlova 2 – prvi kat

Program:

16:00 –17:00 – PREDAVANJE – UVOD U PODUZETNIŠTVO, Ana Bratinčević, struč.spec.oec.

17:00 –17:10 – PAUZA

17:10 –17:30 – RJEŠAVANJE UPITNIKA

17:30 –18:00 – PITANJA

18:00 – 18:15 – PAUZA

18:15 – 19:00 – GOST PREDAVAČ, doc. dr. sc. Mira Krneta

Iz sadržaja izdvajamo:

Poslovne ideje i poduzetništvo – od nastanka do realizacije ideje

Osnivanje poduzeća i odabir odgovarajućeg pravnog oblika osnivanja

Trgovačka društva – vrste trgovačkih društava, troškovi osnivanja, temeljni kapital

Obrt – koji su koraci osnivanja, odgovornosti i doprinosi obrtnika

Zadruge – razlozi za osnivanje zadruge i koraci osnivanja

Udruge – razlozi za osnivanje udruga, te na koji način udruge posluju

Porez na dodanu vrijednost – da li ući odmah u sustav PDV-a ili ne te kako to sve funkcionira u praksi

Obračun plaće – neoporezivi iznosi koje možete isplatiti, povrat poreza, troškovi prijevoza

Putni nalozi – kada i kako ih napisati da bi bili ispravni

Troškovi – fiksni i varijabilni

Vođenje poslovnih knjiga

Izrada poslovnog plana

Izvori financiranja poduzetničkog pothvata

I mnoge druge brojne teme

Sve teme popraćene su u skripti koja se dobije na početku Seminara.

Cijena radionice:

120,00 kn + PDV

U cijenu edukacije su uključeni svi materijali i druženje uz kavu.

Popust za rane prijave do 17.09.2018. – 10%

Također, svim polaznicima radionice Poduzetništvo za početnike ako žele naknadno upisati tečaj za samostalnog računovođu odobravamo popust – 10%

Prijava na edukaciju putem kontakt obrasca ili e-maila uciliste.elementa@els.hr

Učilište Elementa zadržava pravo odgode termina seminara ako se ne skupi dovoljan broj polaznika.